Біля узбережжя тимчасово окупованого Криму сталася серія землетрусів вранці, 22 червня. За кілька годин сейсмологи зафіксували щонайменше п'ять підземних поштовхів.
Про це повідомили у Головному центрі спеціального контролю.
Епіцентри поштовхів знаходилися в акваторії Чорного моря.
Перший землетрус зареєстрували о 05:09. Його магнітуда становила 3,7, епіцентр розташовувався приблизно за вісім кілометрів від кримського узбережжя на глибині 24 кілометри.
Менш ніж за 20 хвилин стався ще один поштовх магнітудою 3,3. Його джерело знаходилося за 13 кілометрів від берега на глибині 16 кілометрів.
Третій землетрус магнітудою 3,8 зафіксували о 06:14. Осередок залягав на глибині 25 кілометрів, а епіцентр був за сім кілометрів від узбережжя.
Ще один поштовх стався о 07:11. Його магнітуда склала 3,6, а епіцентр розташовувався приблизно за 13 кілометрів від берега.
Найпотужніший землетрус серії зафіксували о 08:48. Його магнітуда досягла 4,2, а осередок знаходився на глибині 10 кілометрів. За оцінкою фахівців, цей підземний поштовх належить до категорії відчутних.
Загалом у районі Кримського півострова протягом ранку було зареєстровано щонайменше п’ять землетрусів магнітудою від 3,3 до 4,2.
Як писав "Ми-Україна" раніше, Сили оборони 22 червня уразили центр космічного зв'язку, логістичну інфраструктуру та полігон підготовки операторів БпЛА.