"Безпрецедентний рівень недоброчесності": в УЦОЯО розповіли про НМТ-2023

Під час проходження НМТ-2023 як в Україні, так і за кордоном вступники масово порушували правила доброчесності.

Про це розповіла директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко. За її словами, учасники тестування надсилали завдання своїм друзям, репетиторам та у соцмережі.

"Цей рік є безпрецедентним щодо проявів недоброчесності вступників. Ми бачили світлини у соціальних мережах і в листуванні. Це величезна проблема. Результати робіт учасників, які проявляли недоброчесність, були і ще будуть анульовані", - розповіла директорка УЦОЯО.

Вакуленко додала, що "це прикро – починати своє життя з недоброчесності". Вона також зазначила, що для запобігання списувань і сторонньої допомоги залучили інструкторів. Вони майже на кожній зміні виявляли мобільні телефони в учасників НМТ.

Також було проведено аналіз баз даних щодо входів у систему з інших пристроїв.

"У наступні роки доведеться ще посилити цю складову і певними способами намагатися ще краще запобігти будь-яким списуванням", – пояснила Вакуленко.

В Україні триває національний мультипредметний тест. Цього року він містить три блоки завдань, два з яких обов’язкові, а третій – на вибір вступника. Обов’язковими предметами є українська мова й математика. А на вибір – історія України, іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія та фізика. Як вираховують бали НМТ, коли будуть відомі результати й що відомо про додаткову сесію – у матеріалі “Ми-Україна”.

Головне