Суд арештував активи дружини Медведчука ще на 1 млрд грн, – СБУ

Було заарештовано активи дружини Віктора Медведчука Оксани Марченко у металургійному гіганті України на понад 1 млрд грн.

Про це повідомив прес-центр Служби безпеки України в Telegram-каналі. Як зазначається, мова йде про арешт корпоративних прав Марченко в АТ “Запорізький завод феросплавів”.

“Загальна вартість заблокованих активів становить понад 1 млрд грн. Рішення суду стосується 13,7% акцій підприємства, якими дружина Медведчука володіє через чотири офшорні компанії”, – йдеться в повідомленні.

Запорізький завод феросплавів є монопольним виробником металевого мангану в Україні. Він входить до списку найбільших металургійних компаній в Європі. Арешт активів убезпечить їх від продажу чи перереєстрації на підставних осіб і в подальшому дозволить передати на користь нашої держави.

Раніше було арештовано майно Оксани Марченко на загальну суму більше ніж 6 млрд грн. Заходи проводили у межах кримінального провадження за підозрою дружини Медведчука у фінансуванні російських окупаційних угруповань.

У лютому 2023 року слідчі СБУ повідомили фігурантці про підозру за ч. 3 ст. 110-2 Кримінального кодексу України (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України).

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, дружину Віктора Медведчука Оксану Марченко оголосили в розшук. За даними МВС, Марченко зникла 24 березня 2023 року. Також у МВС наголосили, що дружина Медведчука переховується від органів досудового розслідування.

Головне