Російська “ядерка” в Білорусі: як на заяву Путіна відреагували у США

<strong>Російська “ядерка” в Білорусі: як на заяву Путіна відреагували у США</strong>

Президент рф Володимир Путін 25 березня анонсував свій намір розмістити тактичну ядерну зброю на території Білорусі. Ще одна велика ядерна держава - Сполучені Штати - на слова російського диктатора відреагувала обережно, пише Reuters.

Ядерна зброя рф в Білорусі: про що розповів Путін

Лідер рф в ефірі пропагандистського телеканалу "Росія-24" заявив, що росія перебуває на завершальному етапі зведення спеціального сховища для тактичної ядерної зброї на білоруській землі.

Путін порівняв свої плани з розміщенням американської зброї США в Європі та наголосив, що росія не передаватиме контроль над ним Білорусі. За його словами, поштовхом до такого кроку стала заява заступника міністра оборони Великої Британії, що вони збираються постачати снаряди в Україну зі збідненим ураном".

"Але навіть поза контекстом цих подій Олександр Лукашенко давно порушує питання про те, щоб розмістити на території Білорусії російську тактичну ядерну зброю", - зазначив лідер рф.

Він додав, що рф вже передала Білорусії комплекс "Іскандер", який може бути носієм ядерної зброї.

Російська "ядерка" в Білорусі: як відреагували у США

У Пентагоні заявили, що не бачать ознак підготовки рф до застосування "ядерки".В оборонному відомстві США кажуть, що уважно стежать за ситуацією.

"Ми не бачимо жодних причин для коригування нашої власної стратегічної ядерної позиції, а також жодних ознак того, що рф готується застосувати ядерну зброю. Ми залишаємося відданими колективній обороні альянсу НАТО", – заявили у Пентагоні.

Розміщення тактичної ядерної зброї рф в Білорусі: що говорять експерти

Експерти, опитані Reuters, розповіли, що останні заяви Путіна є важливою подією. Протягом багаторічного періоду Москва пишалася тим, що, на відміну від США, вона ніколи не розміщувала ядерну зброю за межами своїх кордонів.

"Це частина путінської гри, спрямованої на те, щоб спробувати залякати НАТО… тому що немає жодної військової користі в тому, щоб робити це в Білорусі, оскільки росія має багато цієї зброї та сил усередині рф", — прокоментував Ханс Крістенсен, директор Федерації американських учених.

"Доки Путін має ядерну зброю, Європа не може бути в безпеці. Він виправдовує цю небезпечну ескалацію тим, що члени НАТО ділилися ядерною зброєю один з одним протягом багатьох десятиліть. Але якщо країни світу залишаються співучасниками підходу, коли в ядерній зброї бачать не глобальну проблему, а щось інше, це лише допомагає Путіну безкарно поводитись подібним чином", - наголосив т.в.о. директора Міжнародної кампанії за ліквідацію ядерної зброї (ICAN) Даніель Хогста.

Як писав "Ми-Україна" раніше, минулої доби загальні бойові втрати ворога у війні проти України зросли на ще 660 бійців. Таким чином від початку повномасштабної війни рф в Україні окупаційне військо втратило понад 170,5 тис. військовослужбовців.

Головне