На  Sotheby’s виставлять одну з найстаріших Біблій. Ціна стартує від $30 млн

На аукціоні Sotheby’s пустять з молотка один з найстаріших у світі біблійних рукописів, якому вже 1100 років. Йдеться про пергаментний фоліант Codex Sassoon (“Кодекс Сассуна”), в якому міститься практично вся єврейська Біблія, пише AP.

Як очікується, її продаж відбудеться цьогоріч у травні. А для того, аби підняти градус інтересу до лоту Sotheby’s  влаштував її тижневу демонстрацію в Музеї єврейського народу в Тель-Авіві. Після цієї виставки артефакт чекає кругосвітній тур перед продажем. Аукціонний дім розраховує виручити за нього $30-50 млн.

“Існують лише три стародавні єврейські Біблії того періоду: “Кодекс Сассуна” та “Кодекс Алеппо” X століття та “Ленінградський кодекс” початку XI століття”, – розповів професор біблійних досліджень в ізраїльському університеті Бар-Ілан Йосеф Офер. 

Точна дата та місце створення Codex Sassoon досі не встановлені. Вчені, спираючись на дані радіовуглецевого дослідження матеріалів рукопису, допускають, що його було створено в період з 880 по 960 роки. Ймовірним місцем написання вважають Єгипет або Левант (загальна назва територій країн східної частини Середземного моря). 

Якщо цільової ціни буде досягнуто біблійний рукопис стане найдорожчим у світі історичним документом, колись проданим на публічних торгах. Наразі таким є копія Конституції США 1787, продана у 2021 за 43 млн доларів.

Як писав “Ми-Україна” раніше, американська аерокосмічна компанія Relativity Space 23 березня здійснила дебютний пуск легкої ракети носія Terran 1 – першої ракети, що була надрукована на 3D-принтері. 

Головне

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур у вівторок, 3 жовтня, перебуває з офіційним візитом в Україні. Напередодні він зустрічався з президентом Володимиром Зеленським, сьогоднішній день – розпочав із відвідання Київщини. Зустріч…

Минулої доби, 2 жовтня, загальні бойові втрати ворога у війні проти України збільшились на ще 360 загарбників. Наші оборонці за учорашній день також знищили 15 танків, вісім бойових броньованих машин, 40…