Столтенберг у Києві заявив, що законне місце України в НАТО

Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг у Києві заявив, що місце України в НАТО і це місце законне.

Виступаючи на спільній прес-конференції з Президентом Володимиром Зеленським Столтенберг висловив підтримку євроатлантичним прагненням України. Також він додав, що Альянс готовий протягом декількох років допомагати Україні, щоб вона змогла вступити в НАТО.

“Говоритиму чітко: законне місце України – в євроатлантичній сімʼї, законне місце України – в НАТО. З часом наша підтримка допоможе вам це реалізувати. Сьогодні разом із Президентом ми обговорили багаторічну ініціативу з допомоги. Це допоможе вам перейти від радянських озброєння і доктрин до стандартів НАТО та забезпечить повну взаємосумісність наших армій”, – наголосив Столтенберг.

Також він додав, що з початку повномасштабної війни країни НАТО надали України понад 150 млрд євро допомоги, 65 млрд євро з них – військової допомоги.

“Зараз союзники надають більше літаків, танків та бронетехніки, і НАТО надає Україні нагальну підтримку, включно з постачанням медичного обладнання, мобільних супутникових систем та понтонних мостів. Усе це змінює поле битви щодня”, – заявив Столтенберг.

Як повідомляли “Ми-Україна”, Президент України Володимир Зеленський 20 квітня зустрівся з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Києві і обговорив чотири питання. Зокрема, “Рамштайн”, подальшу збройну підтримку та надання далекобійної зброї, сучасної авіації, артилерії, бронетехніки. Також Зеленський назвав приїзд генсека НАТО готовністю Альянсу до нових відносин з Україною.

Головне