Шмигаль: Україна і партнери наполягають, що “зернова угода” повинна бути безстроковою

Україна та партнери працюють над тим, щоб “зернова угода” автоматично подовжувалась на 120 днів або взагалі була безстроковою. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Очільник українського уряду наголосив, що з початку дії угоди з України вивезли понад 24 млн тонн продовольства для всього світу.

“Разом із партнерами Україна докладає зусиль для продовження зернової ініціативи. Від початку її дії нам вдалося експортувати понад 24 млн тонн продовольства. За умов розблокування чорноморських морських шляхів зможемо експортувати вдвічі більше”, – заявив Шмигаль.

При цьому він додав, що наміри росіян скоротити терміни дії угоди до 60 днів є маніпуляцією.

“Україна є однією з ключових ланок світової продовольчої безпеки. Тому ми наполягаємо, аби зернова угода була безстроковою, і подовжувалась автоматично на 120 днів. Спроби агресора скоротити терміни продовження – це маніпуляція заради подальшого шантажу та нагнітання глобальної продовольчої кризи”, – зазначив голова Кабінету Міністрів.

Як повідомляли “Ми-Україна”, заступник голови мзс рф Сергій Вершинін заявив, що росія готова на 60 днів продовжити дію “зернової угоди”. Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков відреагував на пропозицію рф. Він наголосив, що продовження “зернової ініціативи” лише на 60 днів суперечить Стамбульським домовленостям.

Раніше радниця керівника ОПУ Дарія Зарівна заявила, що росія блокує продовження Чорноморської зернової угоди, щоб завдати удару по економіці України та прибрати потужного “зернового конкурента”.

Головне