Пригожин не поверне собі прихильність Путіна, а його невдачі використовують конкуренти, – ISW

Очільник ПВК “Вагнера” Євген Пригожин не поверне прихильності російського президента Володимира Путіна. Саме тому підриваються його амбіції та на нього скидають провини за невдачі на фронті.

Такого висновку дійшли аналітики Інституту вивчення війни (ISW). Як зазначається, конфлікт між Міністерством оборони рф та фінансистом групи “Вагнера” Євгеном Пригожиним, ймовірно, досяг своєї кульмінації. Це сталося на тлі битви за Бахмут на Донеччині.

Є ймовірність, що російське Міноборони, зокрема, очільник оборонного відомства Сергій Шойгу та начальник Генерального штабу рф генерал Валерій Герасимов, швидше за все, скористалися можливістю навмисно витратити як елітні сили, так і сили “Вагнера” в Бахмуті. Вони хотіли послабити Євгена Пригожина та підірвати його амбіції щодо більшого впливу в Кремлі.

Крім того, Путін може використати великі втрати “Вагнера”, повідомлення про низький моральний дух і військові злочини, щоб відволікти увагу від гірших проблем у російських збройних силах. Натомість Пригожин навряд чи зможе повернути собі прихильність диктатора рф, яку мав у період з травня по жовтень 2022 року.

“Падіння Пригожина, ймовірно, налякає інших кремлівських чиновників, таких як Кадиров, і змусить їх зменшити свої амбіції, щоб уникнути долі Пригожина. … Конфлікт між Міністерством оборони росії і Вагнером показує, що різні сторони в найближчому оточенні Путіна конкурують між собою в іграх, які не сприяють досягненню загальних цілей Путіна”, – йдеться у звіті аналітиків.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, Офіс Генпрокурора докладатиме усіх зусиль для притягнення Євгена Пригожина до відповідальності. Оголошення його у міжнародний розшук є однією з пріоритетних цілей відомства.

Головне

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур у вівторок, 3 жовтня, перебуває з офіційним візитом в Україні. Напередодні він зустрічався з президентом Володимиром Зеленським, сьогоднішній день – розпочав із відвідання Київщини. Зустріч…