Президент Бразилії, який пропонував пожертвувати Кримом, хоче бути посередником між Києвом та Москвою

Бразильський лідер Луїз Інасіо Лула да Сілва знову пропонує посередництво у мирних перемовинах між росією та Україною. Про свою готовність він заявив в ході зустрічі з прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте, пише Metropoles.

Да Сілва заявив, що він хоче знайти “золоту середину” для країн.

“Україна фактично не може змиритися з окупацією своєї території, вона має чинити опір. ЄС має рацію в прийнятому рішенні підтримувати Україну, а Бразилія та інші країни мають рацію в бажанні знайти золоту середину. Я думаю, що це можливо. Якби я не вірив, що це можливо, я б не брався за це”, – зазначив він.

Президент Бразилії і до цього неодноразово закликав до створення групи країн, не залучених до війни, яка могла б виступати посередником у мирних переговорах, щоб покласти край конфлікту, і пропонував поступки з обох сторін. Одна з його ідей полягала у тому, щоб віддати Крим рф.

Цього разу він розповів Рютте, що його радник із зовнішньої політики Селсо Аморім відвідував Москву минулого місяця та провів зустріч з російським президентом Володимиром Путіним. 9 травня він прибув до України для розмови з українським лідером Володимиром Зеленським.

“Аморім дізнається, чого хоче Зеленський. Він уже знає, чого хоче Путін. Зараз час для дипломатії, а не для війни”, – зазначив да Сілва.

Рютте, своєю чергою, заявив, що не повинно навіть мови бути про будь-які поступки, які стосуються суверенітету України.

“Нідерланди підтримуватимуть Україну стільки, скільки це необхідно”, – наголосив він за підсумками зустрічі з бразильським лідером.

Як писав “Ми-Україна” раніше, у “Дії” запустили програму компенсації за зруйноване житло “єВідновлення”.

Головне