Португалія дасть гроші на розслідування російських воєнних злочинів в Україні

Португалія виділила 75 тисяч євро, щоб допомогти розслідувати воєнні злочини росії в Україні. Про це повідомили у Міністерстві юстиції Португалії, пише Euractiv.

Португалія не лише надасть фінансову допомогу щодо пошуку доказів воєнних злочинів в Україні, але і розглядає можливість направити своїх експертів з підрозділу з розслідування кримінальних злочинів.

“Що стосується підтримки розслідувань МКС воєнних злочинів, скоєних в Україні, зокрема злочину агресії, Португалія вже відправила національного експерта судової поліції з відрядженням та зробила авансовий платіж національного внеску до суду на запит прокуратури”, – заявили в португальському Мінюсті.

Щодо експертів, яких Португалія готова надіслати в Україну, це будуть співробітники Національного інституту судової медицини та криміналістики. Вони приєднаються до бригад судово-медичних експертів на місцях на ротаційній основі.

Нагадаємо, від травня минулого року в Україні на постійній основі перебувають представники Міжнародного кримінального суду. Вони тісно співпрацюють з українськими колегами щодо розслідування злочинів рф. За словами Хана, представникам Міжнародного кримінального суду вже вдалося зібрати найкращі докази воєнних злочинів росії в Україні.

Як повідомляли “Ми-Україна”, в найближчому майбутньому в Києві та інших регіонах України почнуть роботу представництва Міжнародного кримінального суду.

Головне

Компанія SpaceX відправила на Міжнародну космічну станцію чотирьох туристів. Пілотований корабель Crew Dragon здійснив комерційний рейс, другий за останні два роки. Які перспективи має космічний туризм і скільки зараз коштує злітати на орбіту — дізнавався “Ми-Україна”.