Польський Dezamet збільшить виробництво боєприпасів, які відправлятимуть в Україну

Заради потреб України польський державний виробник боєприпасів Dezamet запланував у кілька разів збільшити виробничі потужності. Виробництво боєприпасів буде нарощено у межах оголошеного Євросоюзом плану щодо забезпечення української сторони.

Про це заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький в інтерв’ю радіо RFM.

“Цей завод може розраховувати не лише на нові замовлення, а й на європейські гроші. На цьому заводі та в інших місцях у Польщі ми побудуємо нові технологічні лінії для виробництва боєприпасів. На цьому заводі ми намагатимемося максимально швидко збільшити виробництво з огляду на те, що там є люди, є компетенції, є вже наявні технологічні лінії”, — розповів Моравецький.

Наразі потужність заводу надто мала, порівнюючи з потребами в боєприпасах, що виникли.

За словами Моравецького, щодня українці використовують від 2 до 6 тисяч снарядів, а росіяни – від 20 до 60 тисяч.

Польський прем’єр також додав, що його країна продовжить переконувати союзників в ЄС у потребі спільної закупівлі боєприпасів для України за межами блоку.

Dezamet – підрозділ польської держоборонної компанії Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ). Він займається виробництвом боєприпасів для артилерії, мінометів та гранатометів.

Як писав “Ми-Україна” раніше, українців закликали не долучатись до глобальної міжнародної акції “Година Землі”, організованої Всесвітнім фондом дикої природи. В “Укренерго” пояснили, що така ініціатива не сприятиме економії електроенергії, а навпаки — лише може пошкодити енергосистему.

Головне