Подоляк про скандал з Міноборони через держзакупівлі: Дехто хоче бути мільярдерами й байдуже, що вмирають люди

В Міністерстві оборони України потрібно провести аудит, щоб перевірити, чи дійсно керівництво відомства уклало контракти на закупівлю продуктів для ЗСУ за завищеними в декілька разів цінами. 

Про це в ефірі телеканалу “Ми-Україна” заявив радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк.

За його словами, якщо аудит покаже, що ціни у контрактах дійсно завищені, відповідальних за закупівлі осіб буде покарано.

“Ми маємо все ж таки провести аудити, в тому числі щодо оцих публікацій про завищені там втричі чи в чотири рази ціни, ніж роздрібні ціни в Сільпо чи АТБ. Ми маємо провести аудит і якщо це відповідає дійсності – знайти людей, які підписували контракти на 13 млрд і провести розслідування. І з цими людьми конкретно розібратися”, – зазначив Подоляк.

При цьому він наголосив, що в Україні дуже часто починають говорити про якісь компромати, коли відбуваються подібні скандали.

“Треба не просто говорити, що ми тут наводимо десь якийсь порядок, чи тут є якісь заказні матеріали, чи хтось там компромат зливає, чи якась внутрішня боротьба, як у нас постійно говорять про це. Як тільки з’являється який фактаж, всі говорять: “Ви знаєте, цих людей не люблять оті люди, і вони розмістили якісь там замовні матеріали”, – заявив радник голови ОПУ.

Він також додав, що у всьому світі є люди, яким байдуже на страждання інших, вони хочуть лише наживи.

“На жаль у будь-якій війні є герої. І в Україні їх багато. А є мародери, так завжди було. На жаль мародери і щурі існують і їм байдуже, що люди вмирають, їм байдуже, що багато крові, їм байдуже, що ми втрачаємо свій найкращий генофонд сьогодні. Вони хочуть бути мільярдерами чи міліонерами. Так буває завжди. Але питання в тому, якою є держава. І сьогодні ми маємо пройти певні іспити. Один з них, що ми маємо все ж таки провести аудити, в тому числі щодо оцих публікацій (про завищені ціни в контрактах Міноборони, – ред.)”, – висловив свою думку Михайло Подоляк.

Нагадаємо, 21 січня в ЗМІ та соціальних мережах почала ширитися інформація про те, Міністерство оборони України купувало продукти для Збройних сил Україні за завищеними цінами. Згідно з оприлюдненими даними, чиновники закупили продукти в три-чотири рази дорожче від роздрібних цін у супермаркетах.

Після того, як все це набуло розголосу, Верховна Рада та Державна аудиторська служба зацікавилися контрактами Міноборони на держзакупівлі.

Головне