“Парова машина”, “Фортеця Бахмут” та інші: 10 українських пісень, які розірвали TikTok

Українська музика набирає популярності у TikTok. Яскравим прикладом є автентична українська пісня “Парова машина”. Імпровізоване відео на композицію гурту Dakh Daughter зібрало понад 6,7 млн переглядів у TikTok та понад 650 тисяч вподобань. Численні ремікси на цю пісню швидко стають вірусними та збирають сотні переглядів у соцмережах. “Ми-Україна” дізнавався, які ще українські пісні сьогодні популярні у TikTok.

1. “Парова машина” підкорює Україну

Усе почалося з того, що студентка-філологиня Ярина Квасній записала на відео своє бачення переспіву “Парової машини” українським гуртом Dakh Daughter. Дівчина акапельно проспівала кілька рядків на вулиці й опинилась у трендах TikTok.

@kvas.nii

дякую, Боже, за дахдотерс! «Парова машина» — автентична українська пісня. На відео ситуативно пригадалося однойменнне музпереосмислення у виконаннні групи DakhDaughters #пісня #музика #лесяквартиринка #кіностудіядовженка #шулявка #акустика #співаємо #олексій #вспишка #відео #спів #українське #україна #співи #дахдотерс #дах #паровамашина #singing #sing #song #songs #ukrainian #ukrainiangirl #ukrainiansong

♬ оригінальний звук – Kvas.nii

Відео швидко стало популярним і породило багато реміксів. Зокрема танцювальна версія “Парової машини” бітмейкера TeeKai зібрала майже 800 тисяч переглядів на YouTube.

2. “Добрий День Everybody”

МюсліUA і Vasia Chgarisma зробити танцювальний мікс за участю друга України, британського експрем’єра Бориса Джонсона. В основі композиції — відоме привітання “Джонсонюка” – “Добрий день, everybody”. Наразі пісня має понад 14 тисяч вподобань у TikTok.

До речі, сам Джонсон також ознайомився з піснею про себе. Реакцію британського політика можна побачити на відео.  

3. “Фортеця Бахмут”

Два тижні тому відбулась прем’єра кліпу гурту “Антитіла” на пісню про українське місто на сході, яке стало точкою найбільш жорстоких боїв ЗСУ з рашистами.

У TikTok ця пісня супроводжує чисельні відео боїв під Бахмутом, яке викладають воїни Збройних сил України.

4. “Біля тополі”

Лірична пісня гурту “Enej” отримала нове дихання після її переспіву виконавцем SHUMEI. Настрій композиції став актуальним для багатьох українців, яким через війну часто доводиться прощатися зі своїми близькими. У TikTok уривок з кліпу зібрав 114,5 тисячі переглядів та 11 тисяч уподобань.

Під час героїчного українського спротиву рашистській навалі пісня “Біля тополі” виконує функцію, яку під час Революції Гідності виконувала композиція “Пливе кача”.

5. “Я повернусь, все буде добре, я вірю чомусь…”

Доки триває війна, вона буде основною темою українських виконавців. Так, 24 лютого відбулась прем’єра пісні українського співака Макса Барських “Мамо не плач”.

Обнадійливі слова й музика дуже підходять для накладання на відео зустрічей рідних людей, які повернулися з фронту. Оригінальне відео пісні “Мамо, не плач” має понад 606 тисяч переглядів у TikTok і понад 68 тисяч уподобань.

6. “Скільки не стріляй наш край”

У грудні 2022 року реп-виконавець Skofka та Kalush Orchestra випустили пісню “Батьківщина”. Повільний біт і спокійна манера читання створюють атмосферу урівноваженої впевненості у перемозі України над російськими загарбниками. У TikTok “Батьківщина” вже набрала понад 1,2 мільйона переглядів та 97,6 тисячі уподобання.

7. “Жовто-Блакитне серце”

Пісня “Маніфест” Артема Пивоварова швидко стала популярною серед ютуберів і тіктокерів. Відео вже зібрало понад 855 тисяч переглядів Патріотичний текст чудово лягає на військові відео, завдяки чому виходять бадьорі ролики про силу й звитягу Збройних сил України.

8. “Козацькому роду нема переводу”

14 жовтня 2022 року, на свято Покрови, яке називають Днем Козацтва, співачка Jey Heil випустила пісню, присвячену цим воїнам. Відео швидко стало популярним і наразі має понад 917 тисяч переглядів. Пісня має багато паралелей з нинішньою російсько-українською війною, а генерала Валерія Залужного в ній кличуть отаманом. Остання була найвищою військовою посадою в Запорізькій Січі.

@jerryheil

З ДНЕМ КОЗАЦТВА! Пошерьте між козачками та козаками💙💛 #jerryheil

♬ КОЗАЦЬКОМУ РОДУ – Jerry Heil

Згодом на пісню наклали кадри з історичного фільму “Вогнем і Мечем” та відео з воїнами ЗСУ зразка 2022 року.

9. “Хочу ще почути твоє рідне слово”

Після тріумфального виступу гурту Kalush Orchestra на пісенному конкурсі “Євробачення-2022” відео з приспівом пісні “Стефанія” потрапило у TikTok.  Відтоді воно набрало вже понад 7,1 мільйона переглядів і майже 300 тисяч вподобань.

Несподіваною зіркою TikTok став дідусь Толя, який заспівав рядок з пісні “Стефанія”, плюнувши перед тим на землю. Народна творчість миттєво підхопила цей ролик і зробила багато вірусних відео. На одному з них, дід Толя плює, після чого співає пісню Kalush Orchestra. Плювок діда Толі кілька разів “влучав” у кремлівського диктатора путіна”.

10. “Орка тіло ляже в ґрунт”

27 квітня 2022 року гурт Chico & Qatoshi випустив пісню “Допоможе ЗСУ”, яка вже зібрала понад 6 мільйонів переглядів у Youtube і понад 235 – у TikTok. Саме цю пісню часто накладають на відео з фронту, де українські військові знищують ворожу техніку й живу силу. Відео досі залишається у трендах українського сегменту TikTok.

@naprocente_official

Chico & Qatoshi – Допоможе ЗСУ ⚡️ Вже на всіх платформах 🤝

♬ оригинальный звук – naprocente

Нагадаємо, учасники гурту ТНМК Олег “Фагот” Михайлюта і Олександр “Фоззі” Сидоренко розповіли “Ми-Україна” про війну, ефект Добкіна, смерть Кікабідзе, український шансон та пісні російською

Головне