Падіння ВВП в Україні у лютому сповільнилось до 26% проти 32%у січні: які чинники вплинули

Падіння ВВП в Україні у лютому сповільнилось до 26% проти 32%у січні: які чинники вплинули

Падіння ВВП у минулому місяці в українському Мінекономіки оцінюють на рівні 26%. Для порівняння, у перший місяць року цей показник складав 32%. 

У відомстві це пояснюють нарощуванням економічної активності в країні. Не останню роль у цьому відіграв “нульовий” рівень дефіциту електроенергії в енергомережі і, відповідно, зменшення відключень світла з середини лютого. 

“Виграна Україною “енергетична війна” додала оптимізму бізнесу, який покращив свої настрої щодо майбутнього та активізував діяльність. В цілому, економічний фронт тримається – економіка продовжує функціонувати, адаптуватися, відновлюватися», - прокоментувала міністерка економіки Юлія Свириденко.

Сповільнення падіння ВВП України в лютому: що посприяло 

В міністерві розповіли про поступове покращення ситуації в багатьох галузях економіки: 

  • Відновлення активності у транспортній сфері (виключення авіаперевезення),
  • Покращення ситуації у промисловому виробництві,
  • Часткове поліпшення ситуації у тваринництві,
  • Поступове відродження будівельної сфери.

Нагадаємо, у лютневому прогнозі Нацбанку, регулятор спрогнозував сповільнення падіння ВВП до 19% в І кварталі поточного року.

Як повідомлялось, від початку року в Україні з’явилось в цілому 36 892 нових ФОПи. 51% з них – тобто кожен другий – відкрили жінки. Статистика свідчить, що за січень-лютий і перший тиждень березня жінки зареєстрували 18 776 малих бізнесів, чоловіки – 18 776.

Як писав "Ми-Україна" раніше, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук розповів, що Україна цьогоріч не зможе засіяти близько 7 млн гектарів землі.

Головне