Марчук: Україна не засіє цього сезону близько 7 млн гектарів землі

Україна цьогоріч не зможе засіяти близько 7 млн гектарів землі. Про це в ефірі телеканалу “Ми-Україна” розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

Також він додав, що ця площа може збільшитися, якщо будуть фінансові проблеми.

“Якщо ми говоримо про те, що в нас окуповані території і заміновані території – це близько 5 млн гектарів землі, а в цілому Україна в цьому сезоні не засіє порядка 7 млн гектарів землі. Якщо до цього додасться фінансова проблема, то ця кількість може зрости ще на кілька мільйонів”, – зазначив Марчук.

Якщо це станеться, наголосив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради, українська економіка понесе значні фінансові втрати. 

“Тобто ті прогнози, які ми маємо на сьогодні для забезпечення експортного потенціалу, вони будуть знижені, а отже експортний потенціал не дасть можливості отримати валютної виручки, яка в 2022 році продемонструвала досить ефективне надходження за рахунок того, що ми експортували. Понад 53% від загального експорту складала аграрна продукція, Це великі втрати будуть для економіки”, – пояснив Денис Марчук. 

Раніше Денис Марчук попередив, що зростання цін на продукти, яке відбувалось упродовж всього 2022 року, триватиме і цьогоріч. Вже зараз українці спостерігають продовження здорожчання овочів.

Як повідомляли “Ми-Україна”, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук запевнив, що Україна буде забезпечена продовольством. За його словами, урожай буде попри скорочення посівних площ.

Головне

Угорський голова Міністерства закордонних справ Петер Сіярто укотре заявив про необхідність припинення вогню в Україні та негайні переговори про встановлення миру. У коментарі AP він пояснив, що його заклик щодо…

Генеральний штаб Північної Македонії висловився на підтримку рішення щодо передачі Україні ударних гвинтокрилів. Йдеться про вертольоти Мі-24, які неофіційно називають “Крокодилами”. Тепер це рішення має розглянути уряд країни. Це відбудеться…