Орбан назвав Україну "неіснуючою фінансово" країною: які ще "цікаві" заяви зробив

Орбан назвав Україну

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що Україна на сьогодні є "фінансово неіснуючою країною". Він також додав, що як тільки Сполучені Штати та країни Європи припинять вливати у Київ кошти, російсько-українська війна на цьому одразу і закінчиться.

Цю та ще низку "цікавих" заяв він озвучив у п'ятницю, 14 квітня в ефірі радіо Kossuth, пише 24.hu.

"Україна – фінансово неіснуюча країна. Вона не може фінансувати себе. Питання в тому, збережемо ми Україну чи ні. Щойно ми скажемо ні, війна закінчиться", – заявив він.

Орбан додав, що процес забезпечення України грошима не може тривати вічно. За його словами, Європа, якій і самій не вистачає, змушена фінансувати українські пенсії, зарплати та покривати витрати на охорону здоров'я та освіту в країні.

Про що ще говорив Орбан:

  • американсько-угорські відносини. За словами прем'єра, США - друг і союзник Угорщини і єдиний пункт щодо якого сторони не можуть дійти згоди - це війна в Україні. Орбан додав, що відносини стали б ще простішими, якби на чолі Білого дому був би республіканець;
  • ескалація російсько-української війни. Угорський прем'єр виділив два моменти: рішення Великої Британії передати ЗСУ снаряди зі збідненим ураном, у відповідь на яке рф оголосила про розміщення своєї тактичної ядерно зброї в Білорусі;
  • візит Макрона в Китай. Цю подію Орбан оцінив схвально. За його словами, французький лідер шукає потенційних партнерів, а не ворогів, що схоже на позицію Угорщини. Він наголосив, що "слід виходити з власних інтересів, а не враховувати чужі", а також необхідно продумати, чи американські зовнішньополітичні інтереси збігаються з європейськими.

Нагадаємо, ЗМІ повідомили, що США готують санкції проти топ-посадовців Угорщини. Зазначається, що на такий крок Вашингтон може піти через погіршення відносин між країнами та політику Орбана, зокрема, його звинувачення на адресу посла США в Угорщині Девіда Прессмена. Є дані, що оголосити про санкції США можуть вже 12 квітня.

Як писав "Ми-Україна" раніше, китайська Xiaomi висловила незгоду із включенням її до переліку міжнародних спонсорів війни. Про це йдеться в офіційній заяві компанії у відповідь на рішення НАЗК.

Головне