Опитування КМІС: популярність свята 8 березня серед українців значно впала

Опитування КМІС: популярність свята 8 березня серед українців значно впала

Ставлення до Міжнародного жіночого дня 8 березня погіршилося. Його популярність за останні два роки знизилася з 34% до 25%.

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології. Як зазначається, більшість населення України святкує Великдень (Пасху) та Різдво Христове як найбільш популярні свята, з відсотком у 70% та 69% відповідно.

Наступними за популярністю є День Незалежності (63%) і День захисників і захисниць (54%). При цьому Новий рік зараз тільки на п'ятому місці у 52%. День Конституції, Міжнародний жіночий день, Трійця, мають відповідно 29%, 25%, 22%. 

Найбільші зміни відбулися зі ставленням до Дня Незалежності України і Днем захисників і захисниць України. День Незалежності України до повномасштабної війни з рф цінувало лише 37% населення, а зараз 63%, тобто на 26 процентних пунктів більше. А ось у 2013 році до нападу росії на Україну це взагалі було одним з найменш популярних свят – лише 12% вважало його важливим чи улюбленим.

День захисників і захисниць України був популярним лише серед 29%, а зараз серед 54%, тобто на 25 процентних пунктів більше. День Конституції за останній рік став вдвічі більш популярним (з 14% до 29%). Це також відображає зростання важливості свят, пов'язаних саме з державою.

Ставлення до Нового року майже не змінилося (несуттєве зниження з 55% до 52%), але це свято спустилося з майже першого місця на п'яте.

Ставлення до Міжнародного жіночого дня погіршилося. Водночас серед жінок воно трохи більш популярне (29%), ніж серед чоловіків (23%). У 2013 це свято було одним з найбільш улюблених, його відзначали як улюблене приблизно половина населення (49%).

КМІС провів це опитування 14-22 лютого 2023 року серед понад 2 тис. респондентів.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, у “Дії” пройшло опитування, де українці вирішити, чи залишати Міжнародний жіночий день 8 березня вихідним. Більшість проголосували “за” вихідний.

Головне