Окупанти застосовують заборонену хімічну зброю на Донецькому напрямку

Окупанти застосовують заборонену хімічну зброю на Донецькому напрямку

Російські загарбники на Донецькому напрямку вдалися до використання хімічних боєприпасів проти українських військових.

Про це повідомив керівник об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Олексій Дмитрашківський в ефірі телемарафону.

“Ворог застосовує хімічні боєприпаси, а саме скидає з безпілотних літальних апаратів вибухівку з хлорпікрином. І це відбувається не перший день, це відбувається вже з 23 числа. 23 березня це був пробний такий варіант – одну скинули вибухівку, 24 березня – скинули дві і вчора за день вкинули 6 таких вибухівок”, – сказав він.

За  його словами, 23 березня у росіян був "пробний варіант" скидання цього боєприпасу – було зафіксовано один випадок. Наступного дня окупанти скинули вже дві вибухівки, а вчора – шість.

Дмитрашківський додав, що перший дрон з такою вибухівкою збили місяць тому на Запорізькому напрямку, однак тоді боєприпас у вигляді гранати К-51 не розірвався.

"Якщо потрапляє в окоп або бліндаж, треба мати протигаз або відійти від того місця, тому що викликає і блювоту, і сльози. Але ще є боєприпаси просто іприт. Тоді потрібні костюми хімічного захисту", – розповів речник.

Довідка.

К-51 - Розроблена в 1970-ті роки в СРСР ручна аерозольна “сльозогінна” граната нелетальної дії, створена для військових та спеціальних служб і потужніша за гранати для розгону демонстрантів. Такі гранати використали росіяни під час боїв за термінали Донецького аеропорту в 2015 році. Тоді було неодноразово помічено застосування російськими бойовиками сльозогінного отруйної речовини проти українських захисників.

При цьому застосування хімічних засобів (зокрема, речовин сльозогінної дії) для ведення війни заборонене Конвенцією про хімічну зброю (ст. 1, п. 5) і Женевським протоколом 1925 року.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, російська федерація викрала з України майже 4400 дітей, які є сиротами, напівсиротами або позбавлені батьківського піклування.

Головне