Офіцеру, який побив строковика на Житомирщині, повідомили про підозру

побиття строковика

Офіцеру, який побив строковика на Житомирщині, повідомлено про підозру за фактом перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень (ч. 5 ст. 426-1 КК України).

Про це повідомила прес-служба Офісу Генерального прокурора в Telegram-каналі. Як зазначається, 11 березня 2023 року молодший лейтенант, перебуваючи на посаді командира взводу роти охорони військової частини, застосував до солдата насильство, заподіявши йому легкі тілесні ушкодження.

“Підозрюваний був незадоволений перебуванням строковика в стані алкогольного сп’яніння та його неналежною поведінкою. Таким чином, офіцер порушив вимоги Статутів Збройних Сил України та порядок проходження військової служби в умовах воєнного стану”, – йдеться в повідомленні Офісу Генпрокурора.

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу. Досудове розслідування здійснюється другим слідчим відділом територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у Хмельницькому.

“Крім того, стосовно командування військової частини складено адміністративний протокол за фактом недбалого ставлення до військової служби у зв’язку з несвоєчасним повідомленням прокурора та ДБР про вчинений у військовій частині злочин (ч. 3 ст. 172-15 КУпАП)”, – додали у відомстві.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, працівники ДБР розпочали досудове розслідування через те, що офіцер побив строковика на Житомирщині. Як зазначається, розслідування розпочато на підставі матеріалів військової служби правопорядку. 11 березня 2023 року у мережі Інтернет з’явилося відео побиття строковика командиром. З пояснень молодшого лейтенанта “виховну бесіду” із застосуванням ударів руками та ногами він провів через перебування солдата, начебто, у стані алкогольного сп’яніння.

Головне