Журналісти перевірили, яка ситуація з укриттями в Києві на другий рік повномасштабної війни

Журналісти перевірили, яка ситуація з укриттями в Києві на другий рік повномасштабної війни

Троє людей в ніч на 1 червня загинули під час ракетної ракетної атаки у Києві. А все через те, що укриття, де повинні були ховатися люди, виявилося зачиненим. Після трагедії чотири особи отримали підозру, а за питання укриттів взялися всі, від КМДА до уряду і ставки Головнокомандувача. Тепер країною покотилися перевірки. Провели свою і кореспонденти "Ми-Україна".

Одна з таких перевірок пройшла на Троєщині. Щоб дістатися до метро пішки з цього спального району потрібно не менше 30 хвилин. Тож укриття лише у школах і садочках. Частина з них закриті, однак подекуди на оголошеннях на дверях вказані номери власників ключів. Місцеві жителі розповідають, що до трагедії 1 червня укриття в будинках були закриті, адже там знаходяться магазини. Зараз вони вже відчинені, однак там лише почали прибирати. 

Деякі приміщення, де передбачені укриття, у дуже хорошому стані і мають все необхідне, навіть санвузол. А от подекуди ситуація просто жахлива. Вогкі, темні та брудні приміщення - саме в таких умовах людям доводиться годинами перечікувати ракетні атаки росії. 

За станом сховищ має стежити балансоутримувач. Їх три види, як власне і сховищ: державні, приватні і комунальні. Зафіксувати недоліки може кожен: потрібно зробити фото і відео і разом з адресою укриття звернутися до рятувальників.

Торік на оборонні споруди виділили 320 млн гривень, а цього року - ще 900 млн гривень. Після трагедії у Києві вирішили - усі укриття, а це понад 4,5 тисячі - обов'язково тримати відкритими. Відстежуватиме це поліція та ДСНС. Однак за законом поліція не може перевіряти приватні бізнеси через війну та урядову постанову. 

Як повідомляли "Ми-Україна", очільник ДСНС України Сергій Крук повідомив, що в Україні вже перевірили 16 тисяч укриттів. Три тисячі укриттів виявилися непридатними до використання.

Головне

Ірина Фаріон померла в лікарні Львова після скоєного на неї замаху. Про це повідомили в пресслужбі Першого медичного обʼєднання Львова, передає кореспондентка телеканалу "Ми-Україна" Олександра Стасишин.