Зґвалтування дівчинки на Закарпатті: прокуратура готує оскарження судового вироку

Зґвалтування дівчинки на Закарпатті: прокуратура готує оскарження судового вироку

Резонансна справа про зґвалтування дівчинки на Закарпатті набирає обертів. До битви за встановлення справедливості долучається прокуратура, наразі відомство готує оскарження винесеного судом вироку.

Про це повідомили в Офісі генпрокурора.

"Прокуратура оскаржуватиме вирок у встановленому законом порядку. Органи прокуратури вживатимуть всіх заходів для захисту прав постраждалої особи та забезпечення справедливого і невідворотного покарання винних у вчиненні злочину", - зазначено у повідомленні.

Нагадаємо: у селі Верхні Ворота на Закарпатті троє підлітків зґвалтували 14-річну односелицю. Вони заманили дівчинку, з якою дружили, до подвір’я одного з підлітків, а потім до підвалу. Там хлопці вчинили фізичне та сексуальне насильство над неповнолітньою. Всі свої дії підлітки знімали на відео, а згодом завантажили його в інтернет та показали у школі.

Спочатку суд присудив хлопцям по п’ять років позбавлення волі, однак звільнив від покарання, призначивши усім трьом іспитовий термін на два роки. При цьому вирок було винесено за статтею 153 (сексуальне насильство, без проникнення), а не 152-й статті (зґвалтування). 

На гучну справу відреагував Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець. За його словами, він взяв цю справу під свій контроль, адже права дівчини під час судового процесу були грубо порушені. Він також заявив, що сумнівається у професійності дій обласного керівництва, адже подія трапилася ще влітку 2021 року, а суд виніс вирок у справі лише зараз.

Як писав "Ми-Україна" раніше, бої за Бахмут не Донеччині не стихають, наразі битва за населений пункт перебуває у своїй найбільш інтенсивній фазі.

Головне