Марчук розповів про важливість продовження "зернової угоди" на 120 днів

Марчук розповів про важливість продовження

В рамках Чорноморської зернової ініціативи угода передбачає подовження на 120 днів. Втім росія хоче продовжити угоду на 60 днів.

Про це розповів заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчук в ефірі телеканалу "Ми-Україна".

"Туреччина і ООН сьогодні ведуть дискусії з російською федерацією щодо продовження і автоматичних виконань Стамбульських договорів. Стамбульські договори передбачають, що мінімальний термін експорту через порти Одеси має складати не менше 120 днів. Тому ми маємо конкретну заяву міністра національної безпеки Туреччини, представників ООН. 60 днів – не є критичною датою. Це обмежує кількість контрактів, але у нас і рік закінчується, тобто експортний потенціал 2-3 місяці буде підходити до кінця і потрібно буде думати про збирання нового врожаю", - сказав він.

Марчук підкреслив, що дуже важливо, щоб експорт відбувався 120 днів.

Крім того, Україна готується до посівної – вже більше 10 областей "вийшли в поля", засіяно більше 80 000 гектарів землі. Близько 7 мільйонів гектарів землі не зможуть бути засіяними цього року через замінування.

"Сказати, що легко – ні. Інколи важче, ніж в бойові фази 2022 року. Коли уряд пролонгував пільгову програму для бізнесу в рамках 5-7-9. Ми очікуємо, що невдовзі з’явиться ця постанова, банки з нею почнуть працювати і аграрії зможуть повернутися до системи кредитування", - зауважив Марчук.

Довідка.

  • 22 липня 2022 року у Стамбулі Україна, Туреччина та ООН підписали угоду про розблокування портів та вивезення українського зерна. Таку ж угоду підписала Росія.
  • 29 жовтня 2022 року Російська Федерація заявила, що припиняє участь у "зерновій угоді" підписаній Україною, Росією, Туреччиною та ООН у Стамбулі, яка передбачає розблокування українських портів. Причина — нібито атака кораблів Чорноморського Флоту 29 жовтня вранці.
  • 2 листопада Росія відновила свою участь у "зерновій угоді".
  • 17 листопада угоду продовжили на чотири місяці.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, в районі Нової Каховки ЗСУ знищили ворожу РСЗВ.

Головне