Зеленський подякував Словаччині за винищувачі та запросив прем'єра до Києва

Зеленський подякував Словаччині за винищувачі та запросив прем'єра до Києва

Президент України Володимир Зеленський подякував Словаччині за рішення про передачу Україні винищувачів МіГ-29 та запросив прем'єр-міністра країни Едуарда Геґера до Києва.

Про це український лідер повідомив у своєму Telegram-каналі.

"Наші брюссельські домовленості працюють! У телефонній розмові подякував прем’єр-міністру Словаччини Едуарду Геґеру за потужний пакет повітряної та протиповітряної зброї, зокрема за літаки МіГ", - йдеться в повідомленні українського президента.

Володимир Зеленський також зазначив, що цінує особисту роль словацького прем'єра Геґера в підтримці України. За словами президента, він буде радий продовжити діалог у Києві.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, прем’єр-міністр Словаччини Едуард Геґер заявив, що уряд країни на позачерговій нараді ухвалив рішення передати Україні 13 винищувачів МіГ-19. Як зазначається, МіГ-29 – багатоцільовий винищувач четвертого покоління. Він призначений для знищення керованими ракетами і вогнем з бортової гармати всіх типів повітряних цілей, а також для ураження наземних цілей із застосуванням некерованих засобів ураження в умовах візуальної видимості.

Крім того, напередодні словацький уряд не виключав передачу на потреби Сил оборони України багатоцільових винищувачів четвертого покоління МіГ-29. Обговорення мало відбутися 15 березня. Очільник оборонного відомства країни Ярослав Надь заявив, що уряд має компетенцію приймати рішення про надання винищувачів. Він припускає, що це питання вирішуватиме Кабмін.

При цьому міністр економіки Карел Хірман наголосив, що “росія також назвала Словаччину ворожою державою”. А відтак, за його словами, озброюючи Україну, країна опосередковано захищає свою землю.

Головне