Зеленський розповів, що подарував йому Навроцький під час першої зустрічі

Зеленський розповів, що подарував йому Навроцький під час першої зустрічі

Президент Володимир Зеленський розповів, що при перші зустрічі президент Польщі Кароль Навроцький подарував йому книгу про Волинську трагедію.

Про це він розповів в інтерв'ю для телемарафону Єдині новини".

"Він (Кароль Навроцький - ред.) говорить про підтримку України, його тут не було. Прем'єр-міністр (Дональд Туск - ред.) неодноразово тут був. Польща нас підтримує, люди підтримують. Окей, це up to him знаходити пріоритети, куди їхати. Але я приїхав до нього, перший візит, його подарунок мені під час потиску руки - Волинська трагедія, книжки", - сказав український лідер.

На думку президента, його польський колега робить неправильні кроки.

Зеленський наголосив, що надати Окремому центру спеціальних операцій "Північ" Сил спеціальних операцій Збройних сил України назву "імені Героїв УПА" було рішенням самих військових.

"А я підтримую це. Я зараз не знімаю на когось відповідальність. Ні. Я це роблю, я вважаю, що правильно, я жодного разу не змінював такі укази і жодного разу не відміняв. Я як Президент повинен їх підтримати. Вони армія, вони захист, а я гарант Конституції. Я Верховний головнокомандувач, який повинен давати їм все, що їм потрібно для того, щоб захистити наш народ і нашу землю. І якщо їх мотивує, свої герої, ім'я героїчне, історичні постаті, яких вони поважають, і якщо для них це дуже важливо, я повинен робити все, що вони мені скажуть. Поляки отримали від мене таку відповідь. Я передав це після того, як вибухнув Кароль медійно, я передав цю інформацію. Він сказав: "Ти повинен відмінити указ", - сказав він.

Президент України вважає, що "це наше питання", проте через рішення забрати Орден Білого орла Зеленський дійшов виновку, що Навроцький продовжує політичну боротьбу:

"В принципі, всередині своєї держави за рахунок підняття настрою ненависті до українців. Те, що робив Орбан. Погана історія. Вважаю, що вона закінчиться погано. Тому ми повинні тут знов-таки не про емоції, а про конкретні кроки".

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, голова МЗС Андрій Сибіга заявив, що жоден президент іноземної держави не буде більше диктувати українську історію.

Головне