Президент Володимир Зеленський 28 червня підписав указ про підготовку до відзначення 1000-річчя Києво-Печерської лаври. Це глава держави зробив під час урочистостей до Дня Конституції України.
Він нагадав, що 15 серпня Лавра відзначатиме 975 років від заснування, тобто до її тисячоліття залишилося лише одне покоління.
"Вже в серпні на Успіння Києво-Печерській лаврі буде 975 років від заснування. Це особливий рубіж, бо зміниться лише одне покоління, коли корінні українці на цій землі будуть відзначати тисячоліття Лаври. Наша національна святиня, наряду з нашою Софією, з Преображенським собором у Чернігові та іншими багатьма свідками Київської Русі тисячолітнього існування - все це разом остаточно фіксує факт, що коріння українців на цій землі неосяжне, міцне, своє. Я не даремно кажу зараз про подію, що відбудеться через 25 років. Такі дати, як тисячоліття Лаври Україна зустріне гідно і підготовку почне вже сьогодні", - зазначив Зеленський.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Києво-Печерській лаврі встановили погруддя Івана Мазепи
Підготовка до ювілею, за його словами. передбачатиме довготривалу держпрограму зі збереження культурної спадщини: "оновлення та збереження десятків пам'яток культури, музейних колекцій, споруд Лаври".
"Це потребує великої та спільної роботи, яку ми починаємо вже сьогодні. І тисячоліття Лаври маємо так само зустріти в єдності, яка посилює, яка захищає наш народ, нашу державу. Відповідний указ про це я підписую тут і зараз", - підкреслив президент.
Як писав "Ми-Україна" раніше, у ніч на 15 червня росіяни вдарили по Києво-Печерській лаврі. Внаслідок російської атаки пошкоджень зазнали 19 об'єктів на території заповідника, найбільшої шкоди зазнав Успенський собор.