За три роки повномасштабного вторгнення рф здійснила понад 30 масованих атак на енергетику - Міненерго

За три роки повномасштабного вторгнення рф здійснила понад 30 масованих атак на енергетику - Міненерго

Міністр енергетики України Герман Галущенко повідомив, що за три роки повномасштабного вторгнення рф завдала по енергетиці понад 30 масованих атак та окупувала 18 ГВт генерації.

Про він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

За декілька годин до початку повномасштабного вторгнення, Україна відʼєдналась від енергосистем росії та Білорусі. Це був режим ізоляції, запланований на три дні, але більше Україна не повернулась до енергосистеми ворога.

У надскладних умовах режиму ізоляції енергосистема України витримала 21 день і врешті 16 березня приєдналась до європейської системи, виборовши енергетичну незалежність.

За три роки повномасштабної війни росія завдала понад 30 масованих комплексних атак по обʼєктах української енергетичної інфраструктури, загальні збитки від яких складають мільярди доларів.

“Кожна масована атака енергетики – це сто - двісті, а зараз і триста  різних засобів уражень, які одночасно летять по електрогенерації, підстанціях, лініях електропередачі, газовій інфраструктурі. Крім того, точкові обстріли енергетики не вщухають щодня. росія здійснює злочини, атакуючи об’єкти, критичні для роботи АЕС, та створюючи загрозу ядерної катастрофи”, - написав міністр енергетики.

Загалом, за три роки війни ворогом окуповано 18 ГВт генерації, включно з ГЕС, ТЕС та найбільшою в Європі атомною електростанцією – Запорізькою АЕС.


Попри нестримне бажання рф знищити інфраструктуру, українська енергосистема залишається цілісною і функціонує. 

Енергетики постійно працюють, виконуючи ремонтно-відновлювальні роботи на пошкоджених об’єктах, часто в умовах підвищеної небезпеки. 

“Це величезний героїзм конкретних людей, які просто роблять свою роботу, часто навіть не замислюючись, наскільки це важливо. Дякуємо їм. На жаль, наш енергетичний фронт також зазнав суттєвих втрат – це сотні енергетиків, хто загинув, чи був поранений при виконанні роботи під час обстрілів, а також тих, хто віддав своє життя, боронячи країну у лавах ЗСУ. Дякуємо за самопожертву”, повідомив Галущенко.

Також міністр енергетики висловив вдячність усім країнам-партнерам, які допомагають підтримувати стійкість і відновлення українського енергосектору.

Україна посилює енергетичну незалежність. Так 1 січня 2025 року був зупинений транзит російського газу територією України. Внаслідок цього росія втрачає ринки та зазнає фінансових втрат. А у співпраці з американськими партнерами Україна зруйнувала монополію рф на виробництво ядерного палива для реакторів типу ВВЕР-440.

Також Україна продовжує інтегруватися до європейських енергетичних ринків:

  • ухвалено REMIT,
  • триває розвиток інтерконекторів, 
  • здійснено сертифікацію відповідно до європейських правил оператора газових сховищ “Укртрансгаз”,
  • в лютому 2025 року між Україною та Європейським Союзом відбулося перше трубопровідне постачання біометану.

“Вдячні всім, хто вірить, хто, попри виклики, бачить можливості для інвестицій і розвитку. Дякуємо українським воїнам, які боронять нашу країну! Слава Україні”, - наголосив голова Міненерго.

Як повідомляв “Ми-Україна” раніше, рятувальники продовжують роботи з ліквідації наслідків удару російського дрона по саркофагу на Чорнобильській АЕС. На місці ведеться частковий демонтаж пошкоджених конструкцій.

Головне