З тимчасово окупованої частини Херсонської області вдалося повернути на підконтрольну Україні територію ще сімох дітей: чотирьох дівчат та трьох хлопців віком від трьох до 17 років.
Про це повідомив голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін.
"Кожен з врятованих дітей зазнав тиску та спроб стерти свою ідентичність. Але, на щастя, це все позаду", - написав він.
17-річного хлопця окупанти намагалися поставити на військовий облік. Представники так званої "поліції" неодноразово навідувалися до його родини, а військовий комісар погрожував матері кримінальним переслідуванням. Крім того, брата юнака раніше викрали після доносу сусіда, після чого він зазнав катувань у полоні.
Ще одна врятована дитина 13-річна дівчина була змушена майже щодня переховуватися вдома, оскільки відмовлялася відвідувати російську школу. Її родині погрожували вилученням дитини та відправленням до інтернату.
Наразі всі евакуйовані діти перебувають у безпеці та проходять реабілітацію. Вони отримують психологічну допомогу, підтримку у відновленні документів та необхідні умови для подальшого життя.
Повернення дітей стало можливим за підтримки благодійної організації «Save Ukraine» у межах президентської ініціативи Bring Kids Back UA.
Як писав "Ми-Україна" раніше, росіяни вдарили по пляжу у Запоріжжі, внаслідок чого постраждали люди, серед них є діти.