З речами на вихід: дипломатам Тайваню наказали виїхати з Гондурасу 

З речами на вихід: дипломатам Тайваню наказали виїхати з Гондурасу 

Відносини Тайваню з Гондурасом офіційно розірвано, а тому дипломати Тайбею отримали наказ виїхати з посольства. Як пише Reuters, на збір речей та виїзд їм дали 30 днів.

Відповідний наказ було офіційно оголошено на місцевому телебачення заступником голови МЗС Гондурасу Антоніо Гарсія. Під час виступу він зазначив, що 30-денного періоду "більш ніж достатньо, щоб зібратися і піти". Окрім того, він додав, що усі сторони прагнуть "організованого та доброзичливого" виїзду.

Представник МЗС Тайваню Джефф Лю сказав, що 30 днів є загальноприйнятою "міжнародною нормою".

"Посольство Тайбея в зеленому районі Тегусіпальпи Пальміра протягом багатьох років було одним із найвідоміших іноземних аванпостів столиці Центральної Америки, а також другим за величиною посольством країни після посольства США", - пише видання.

Відносини Тайваню з Гондурасом: коли стався розрив

26 березня 2023 року Гондурасу заявив про розрив дипвідносин з Тайванем. У заяві було зазначено, що країна підтримує принцип одного Китаю і вважає чинний китайський уряд єдиною законною владою. Тайбей, своєю чергою, також оголосив про взаємний розрив дипломатичних відносин з Гондурасом і закриття посольства в Тегусіпальпі.

Того ж дня Китай та Гондурас встановили взаємні дипломатичні відносини та підписали відповідний документ.

Донедавна Гондурас входив до невеликого числа держав світу, які визнавали незалежність Тайваню. Ситуацію змінила президентка Сіомара Кастро. Раніше цього місяця вона офіційно заявила про своє рішення налагодити "дружбу" з КНР.

Як писав "Ми-Україна" раніше, російські окупанти продовжують обстрілювати місто Білопілля Сумської області. У ніч проти 28 березня ворог здійснив авіаудар керованою авіаційною бомбою.

Головне