Винищувачі F-16 це найкращі гарантії безпеки в короткостроковій перспективі, - Дмитро Кулеба

Винищувачі F-16 це найкращі гарантії безпеки в короткостроковій перспективі, - Дмитро Кулеба

Постачання Україні американських винищувачів F-16 та прискорення передання іншого озброєння є найкращими гарантіями безпеки для нашої країни у короткостроковій перспективі.

Про це заявив голова Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв'ю журналісту Вадиму Карп'яку. За його словами, він очікує, що саміт НАТО у Вільнюсі 11-12 липня зробить крок до членства України в Альянсі та вирішить питання гарантій безпеки для нашої країни.

Міністр зазначив, що у питанні гарантій йдеться про комплексне вирішення проблеми. У цьому контексті варто орієнтуватися на Київський безпековий договір.

"У короткостроковій перспективі, звичайно, найкращою гарантією нашої безпеки є прискорення поставок зброї та снарядів, сильне прискорення та прийняття позитивного рішення про надання Україні літаків F-16", - пояснив голова МЗС.

Кулеба також зазначив, що над цим питанням триває щоденна робота.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, Німеччина дозволила Польщі передати Україні винищувачі МіГ-29 радянського зразка. Напередодні стало відомо, що Варшава надіслала запит Берліну щодо передання цих бойових літаків українським повітряним силам. Як зазначається, Польща вже й раніше передавала Україні винищувачі МіГ-29, зокрема, чотири одиниці на початку квітня. Ще таку ж кількість вона наразі передає. Водночас країна вже готова надіслати ще шість своїх літаків найближчим часом.

Також голова Міністерства оборони Данії Троелс Лунд Поульсен припускає, що країни Заходу можуть ухвалити рішення щодо ймовірної передачі на озброєння України винищувачів вже до літа 2023 року. Обговорення щодо передання бойових літаків вимагають часу, адже держави мають діяти спільно.

Головне