Варшава зголосилась допомогти Києву з поверненням чоловіків мобілізаційного віку які нині перебувають на території Польщі. Водночас, як пише Forbes, такий крок може мати негативний вплив на польську економіку.
Українські чоловіки,яких на сьогодні в Польщі нараховується 371 000, будуть вимушені покинути свою роботу і або їхати в Україну, або переїздити до третіх країн.
Один з українців, з яким поспілкувались журналісти розповів, що ситуація може підштовхути його земляків змінити країну проживання на користь ФРН або Естонії, які виключили репатріаційний процес.
"Ті, хто не хоче бути призваним до армії, шукатимуть способи уникнути повернення в Україну за будь-яку ціну, навіть якщо це означає приєднання до тіньової економіки чи переїзд з родинами до іншої країни. Польща може зрештою втратити частину своєї основної робочої сили", - зазначив він.
Спеціаліст із легалізації зайнятості в агентстві з працевлаштування Contrain Group Андрій Арканюк масового відтоку чоловіків з Польщі нині не спостерігає. Водночас, за його словами зараз фіксується їх "підвищений інтерес" до переїду в ФРН, Іспанію та за межі ЄС.
Дослідження Deloitte свідчить, що внесок українських біженців у ВВП Польщі 2023 року становитиме 0,7–1,1%. У подальшому цей показник, як очікується, зросте до 0,9– 1,35%. Головним чином українці в Польщі працюють в галузях промислового виробництва, транспортних послуг та будівництва.
Як писав "Ми-Україна" раніше, посол Польщі в Україні Ярослав Ґузи заявив, що Варшава не має наміру насильно повертати в Україну чоловіків призовного віку.