Війська рф скоро втратять ініціативу, а ЗСУ матимуть гарні умови для контрнаступу, - ISW

Війська рф скоро втратять ініціативу, а ЗСУ матимуть гарні умови для контрнаступу, - ISW

Швидка кульмінація наступу окупантів поблизу міста Бахмут, спроба штурму Вугледара, а також наступ військ росії в Луганській області, який зупинився, можливо, створюють гарні умови для контрнаступальних операцій Збройних сил України. Про це йдеться у щоденному звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW).

Як зазначається, ще 8 лютого аналітики ISW вважали, що російські сили повернули собі ініціативу на сході України. Однак з того моменту росіяни не змогли скористатися отриманою ініціативою, щоб досягти якихось значних успіхів в оперативному відношенні.

Таким чином війська рф, ймовірно, втратять ініціативу в Україні найближчими місяцями через очікувану кульмінацію їхніх трьох основних наступальних операцій.

Напередодні українські війська перехопили ініціативу після кульмінації російського наступу щодо захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська в липні 2022 року. За кілька місяців провели контрнаступальні операції, внаслідок яких було звільнено великі райони Харківської та Херсонської областей.

Кульмінація нинішніх трьох наступальних операцій росії, ймовірно, дозволить українським силам розпочати контрнаступ у будь-якому місці вздовж лінії фронту, який вони визнають найбільш підходящим для таких операцій.

Також наразі російські війська намагаються створити умови для переходу у наступ на окремих ділянках напрямків. Зокрема, йдется про Запорізьку та Херсонську області.

Як повідомляли "Мм-Україна" раніше, Генштаб ЗСУ розповів, що рф зосереджує основні зусилля на веденні наступальних дій на п’ятьох напрямках: Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Шахтарському. Минулої доби, 5 березня, ЗСУ відбили понад 95 атак противника на зазначених напрямках.

Головне