Відсьогодні жінки з медичною або фармацевтичною освітою мають стати на військовий облік

Відсьогодні жінки з медичною або фармацевтичною освітою мають стати на військовий облік

Жінки з медичною або фармацевтичною освітою мають стати на військовий облік з 1 жовтня. Про це пишуть у МОЗ.

Перебувати на військовому обліку мають всі жінки віком від 18 до 60 років, які працюють за спеціальностями: лікар, стоматолог, акушерка, сестра медична, фармацевт, провізор, наукова співробітниця, керівниця підрозділів в охороні здоров'я.

Постановка на військовий облік – це не мобілізація жінок-медиків, він потрібний для узагальнення даних про резерв медиків у державі. Для таких жінок не обмежують виїзд закордон.

Жінки зі спеціальностями, спорідненими з військовою, можуть стати на облік за власним бажанням. Жінки-медики будуть мати три роки, щоб стати на військовий облік (до 31 грудня 2026 року). 

Щоб стати на військовий облік, потрібно подати до ТЦК такі документи:

  • заява про взяття на облік;
  • паспорт або ID-картка;
  • ідентифікаційний номер;
  • документ про здобуття спеціальності/професії;
  • довідка з роботи із зазначенням спеціальності, за якою жінка працює;
  • свідоцтво про народження дітей/документ про опіку;
  • свідоцтво про шлюб;
  • фотокартки 3×4.

Далі жінки мають пройти медкомісію, яка зробить висновок про їхню придатність чи непридатність до військової служби. 

Непридатними до військової служби визначають: вагітних жінок, медиків-матерей, які виховують дітей самостійно, мають тьох і більше неповнолітніх дітей або виховують дитину з інвалідністю, а також тих чиї чоловіки служить у ЗСУ.

Як писали “Ми-Україна”, президент України Володимир Зеленський звернувся до громадян у День захисників і захисниць України. За словами президента, бути захисником України – це бути щодня з Україною, в Україні, задля України.

“Сьогодні, відповідаючи на питання, що я робив до 24 лютого, чимало хто скаже: я жив цивільним життям. Айтівець, інженер, фермер, актор, адвокат. Я був тим, ким мріяв. Але став тим, ким мусив. Захисником і бійцем. Бо є миті, коли доля країни – лише в наших руках”, – зазначив Зеленський.

Він додав, що мета цього дня – ушанування хоробрості та героїзму захисників і захисниць незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу.

Головне