Президент Володимир Зеленський повідомив про заснування нової державної нагороди – Ордена Європи. Про це глава держави заявив під час урочистостей з нагоди Дня Конституції України.
Глава держави наголосив на тому, що Україна вже пройшла значний шлях до членства в Євросоюзі, розпочала переговори про вступ і поступово відкриває переговорні кластери.
"Кожен такий крок поєднує нас, Україну і Європейський Союз. Українців і безумовно всю Європу. За кожним таким успіхом держави стоять наші громадяни, наші воїни, всі наші люди, які захищають безпеку і майбутнє усієї Європи", – сказав Зеленський.
Він підкреслив, що поряд з українцями важливу роль у цьому відіграють і міжнародні партнери, які підтримували Україну від самого початку російського широкомасштабного вторгнення. Саме таких людей, за словами Зеленського, Україна відзначатиме новою нагородою.
"Усіх таких особистостей Україна буде відзначати новою державною нагородою - це Орден Європи. Символ результативності спільного захисту нашої Європи. Усі, хто в цій боротьбі стояли і стоять пліч-о-пліч із нами, будуть удостоєні такої відзнаки - українського Ордена Європи", – зазначив президент.
Як писав "Ми-Україна" раніше, у червні Угорщина домоглася вилучення пункту про прискорення вступу України в ЄС з декларації саміту блоку.