В Україні вперше передали арештовану крипту в управління АРМА на суму понад 372 млн грн

В Україні вперше передали арештовану крипту в управління АРМА на суму понад 372 млн грн
Фото: згенеровано ШІ

В Україні вперше арештовані віртуальні активи офіційно передали в управління АРМА (Агентство з розшуку та менеджменту активів). На криптогаманець агентства перерахували понад 8,3 мільйони USDT, що еквівалентно більш ніж 372 мільйонам гривень.

Про це повідомили в Офісі генпрокурора.

Йдеться про криптовалюту, яка зберігалася на гаманцях, контрольованих одним із членів міжнародного хакерського угруповання. За версією слідства, його учасники здійснювали кібератаки на громадян та компанії в країнах Європи і США, викрадали конфіденційні дані, вимагали викуп за їх повернення, а отримані злочинним шляхом кошти легалізовували в Україні через купівлю нерухомості, автомобілів та іншого цінного майна.

За попередніми оцінками, загальна сума збитків, завданих діяльністю цієї злочинної групи, перевищує 100 млн дол.

У рамках розслідування правоохоронці затримали чотирьох учасників угруповання, серед яких імовірний організатор. Усі вони перебувають під вартою. Також суд наклав арешт на активи загальною вартістю понад 11,1 млн дол. Серед них рухоме і нерухоме майно на суму близько 1 млн дол. готівкою та віртуальні активи на суму понад 8,3 млн дол.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Рада ЄС 15 червня ухвалила рішення про включення України до Резерву кібербезпеки, який функціонує під безпосереднім управлінням Агентства Європейського Союзу з кібербезпеки (ENISA).

Головне