В ОБСЄ зробили заяву по Донбасу: спостерігачів організації там немає

В ОБСЄ зробили заяву по Донбасу: спостерігачів організації там немає

Спостерігачів від Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) від початку повномасштабної війни в Донецькій та Луганській областях немає. Така заява з'явилася на сторінці ОБСЄ у Twitter. 

В організації додали, що на Донбасі люди можуть бачити автомобілі з написами OSCE, але вони спостерігачами не використовуються. 

“Якщо ви побачите на Донбасі якісь автомобілі з розпізнавальними знаками ОБСЄ, можете бути впевнені, що вони не використовуються з метою ОБСЄ", - вказано у дописі. 

Напередодні український журналіст Андрій Цаплієнко повідомив про прибуття до ККП біля Ізвариного трейлерів-автовозів в автівками на яких видніється маркування ОБСЄ. Він наголосив, що ці машини “легально жодним чином не могли опинитися в розпорядженні росіян”. За його версію, їх може бути використано для чергової провокації .

Як відомо, ОБСЄ створила Спеціальну моніторингову місію для відстеження ситуації на Донбасі у березні 2014 року. Після російського повномасштабного вторгнення в Україну мандат місії не був продовжений через супротив росії. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, 16 січня у Київ з офіційним візитом прибув очільник Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) Буяр Османі. 

Головне