Успішний бізнес у 19 років: на Рівненщині молодий підприємець за допомогою гранту від єРобота відкрив свою справу

Успішний бізнес у 19 років: на Рівненщині молодий підприємець за допомогою гранту від єРобота відкрив свою справу

На Рівненщині працює один з наймолодших отримувачів гранту державної програми "єРобота" - 19-річний Віталій Мусієвич. Хлопець не лише відкрив успішне підприємство - цех з металообробки, а і взяв на роботу переселенця з Бахмута.

Як розповів Віталій кореспонденту телеканалу "Ми-Україна", він вже почав отримувати замовлення на виготовлення дизайнерських виробів.

На свою справу молодий підприємець отримав від держави грант на 250 тисяч гривень.

"6 тисяч доларів на той момент. Це немаленька сума. Можна було купити обладнання, яке тобі потрібно, і починати уже з чогось, а не з палки і молотка", - розповідає Віталій.

Після отримання грошей підприємець облаштував цех, закупив необхідний інструмент і взяв на роботу двох працівників. Одним з них є чоловік на ім'я Михайло з Бахмуту, який вивіз з міста свою родину. Він досвідчений фахівець, раніше працював у великій компанії з виготовлення металовиробів. Саме він допоміг Віталію правильно налагодити виробництво. 

"Все обладнання нове, всі зварювальні апарати, компресори, столи. Все підготували, зробили те, що я просив. Все в роботу вкладає, молодець хлопець", - розповідає Михайло про Віталія.

За словами чоловіка, не падати духом йому дуже допомагає підтримка колег.

У місцевому Центрі зайнятості розповіли, що ідея молодого підприємця отримала грант, бо він обрав рідкісний напрямок і чітко вказав, на що будуть використані державні кошти.

"Ми оцінювали, чи є його розуміння, що йому треба взяти відповідальність. Крім того, що відповідальність за грант, йому треба взяти відповідальність за тих найманих працівників, які були взяті на роботу. Ви ж розумієте, що в такому віці треба розуміти, що таке сплачувати податки, люди чекають зарплату і так далі", - зазначили у Центрі зайнятості.

Поки невелике підприємство вже виготовило десятки столів, стільців та стелажів. Наразі його планують розширювати - буде збільшено асортимент та штат працівників. 

Цього року для таких бізнесменів-новаторів за програмою "єРобота" держава передбачила 1,8 млрд гривень.

Як повідомляли "Ми-Україна", станом на початок березня до “Армії відновлення” долучилися понад 8 тисяч українців.

Головне