Унаслідок підриву Каховської ГЕС є загроза затоплення до 80 населених пунктів

Унаслідок підриву Каховської ГЕС є загроза затоплення до 80 населених пунктів

Через підрив окупантами дамби Каховської ГЕС затоплення загрожує до 80 населеним пунктам.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

За його словами, зараз проводиться евакуація жителів районів підтоплення, зокрема мікрорайону Острів у Херсоні. Сформовані евакуаційні потяги до Миколаєва.

Влада також оцінює наслідки для довкілля та загрозу для Запорізької атомної електростанції. Через відсутність доступу до неї така оцінка ускладнена, пояснив Шмигаль.

“Знищення Каховської ГЕС — терористичний акт з боку Росії, яка несе за це повну відповідальність. Руйнування ГЕС загрожує екологічною катастрофою для Півдня нашої держави. Світ має відреагувати. Негайно. Але не просто словами, а діями. Росія має негайно забратися із ЗАЕС, аби уникнути подальшої катастрофи”, – наголосив прем’єр.

Шмигаль резюмував, що зараз головне завдання – евакуювати людей у районах затоплення.

Нагадаємо:

  • Вночі російські окупаційні війська здійснили підрив Каховської ГЕС. Уточнюються масштаби руйнувань. Із низки населених пунктів почали евакуацію мешканців.
  • Пізніше керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак розповів, що підрив росіянами Каховської ГЕС несе загрозу для Запорізької АЕС. 
  • Згодом цю інформацію підтвердили і в “Енергоатомі”. Вода з Каховського водосховища необхідна для того, щоб станція отримувала підживлення для конденсаторів турбін і систем безпеки ЗАЕС. Зараз станційний ставок-охолоджувач наповнений: станом на 8:00 ранку рівень води становить 16,6 метра, і цього достатньо для потреб станції.
  • “Укрзалізниця” оголосила про евакуаційний потяг з Херсона через підрив Каховської ГЕС. Перший поїзд відправиться з Херсона о 12:00. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, британська розвідка розповіла про ключовий фактор у війні найближчим часом.

Головне