Україна залучить 210 млн фунтів від Британії на роботу АЕС – Шмигаль

Україна залучить 210 млн фунтів від Британії на роботу АЕС – Шмигаль
Фото: https://t.me/Denys_Smyhal/12824?single

Велика Британія виділить 210 млн фунтів (понад 265 млн дол.) на ядерне паливо для українських АЕС, щоб забезпечити їх безперебійну роботу протягом наступних двох років.

Про це повідомив перший віце-прем’єр-міністр енергетики України Денис Шмигаль.

Відповідну домовленість підтвердили під час зустрічі з міністеркою закордонних справ Великої Британії Іветт Купер, представниками UK Export Finance та компанії Urenco на полях Конференції з відновлення України (URC), що проходить у польському Ґданську.

Ці кошти дозволять і надалі гарантувати стабільну роботу атомної генерації, яка наразі залишається основою стійкості всієї енергосистеми України.

"Це важливі домовленості, що дозволять і надалі забезпечувати надійну роботу атомної генерації України. Вона є основою стабільної і прогнозованої роботи нашої енергосистеми. Дякую британським партнерам за співпрацю і зусилля для забезпечення енергетичної безпеки України", – наголосив очільник уряду.

Нагадаємо, що Євросоюз перераховує Україні перший транш макрофінансової допомоги у розмірі 3,2 млрд євро в межах програми підтримки на 90 млрд.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Міністерство фінансів України та Світовий банк підписали пакет угод на загальну суму 3,39 мільярда доларів.

Головне