Україна спільно зі Світовим банком розробляє нову Енергетичну стратегію: Шмигаль назвав ключові цілі

Україна спільно зі Світовим банком розробляє нову Енергетичну стратегію: Шмигаль назвав ключові цілі
Фото: https://t.me/Denys_Smyhal/12827?single

На полях Конференції з питань відновлення України (URC) у польському Ґданську презентували візію оновленої Енергетичної стратегії України, яка розробляється спільно зі Світовим банком.

Про це повідомив очільник Міненерго Денис Шмигаль.

За його словами, стратегічна амбіція України – повернутися до 54 ГВт встановленої потужності, яку країна мала до 2014 року. Майбутній баланс планують забезпечити завдяки такій структурі:

  • 50% – атомна енергетика;
  • 30% – відновлювані джерела енергії;
  • 20% – нова газова генерація та модернізована теплоенергетика.

 

"Україна будує нову енергетику, адаптовану до викликів XXI століття", – наголосив очільник уряду.

Одним із ключових напрямів оновленої стратегії стане розподілена стійкість системи. Для цього в Україні формують архітектуру так званих “енергетичних сот” – автономних кластерів, які зможуть підтримувати базові функції життєзабезпечення навіть у разі пошкодження центральної магістральної мережі.

Важливим акцентом стратегії є безпека, яку вмонтують безпосередньо у каркас енергосистеми. Захист складатиметься з трьох основних шарів: архітектурного, військового, а також стійкості на рівні самої системи.

Пріоритетом Шмигаль назвав створення єдиного енергетичного простору з Європою. Це передбачає розширення потужності транскордонної інтеграції з ENTSO-E до 4,5 ГВт, розвиток пропускних спроможностей у газовій сфері, використання українських підземних газосховищ, нарощування власного газовидобутку та експорт чистої енергії до Центральної Європи.

Як писав "Ми-Україна" раніше, уряд Фінляндії виділить додаткові 40 мільйонів євро для ініціативи PURL, через яку країни НАТО закуповують американське озброєння для потреб Сил оборони України.

Головне