На полях Конференції з питань відновлення України (URC) у польському Ґданську презентували візію оновленої Енергетичної стратегії України, яка розробляється спільно зі Світовим банком.
Про це повідомив очільник Міненерго Денис Шмигаль.
За його словами, стратегічна амбіція України – повернутися до 54 ГВт встановленої потужності, яку країна мала до 2014 року. Майбутній баланс планують забезпечити завдяки такій структурі:
- 50% – атомна енергетика;
- 30% – відновлювані джерела енергії;
- 20% – нова газова генерація та модернізована теплоенергетика.
"Україна будує нову енергетику, адаптовану до викликів XXI століття", – наголосив очільник уряду.
Одним із ключових напрямів оновленої стратегії стане розподілена стійкість системи. Для цього в Україні формують архітектуру так званих “енергетичних сот” – автономних кластерів, які зможуть підтримувати базові функції життєзабезпечення навіть у разі пошкодження центральної магістральної мережі.
Важливим акцентом стратегії є безпека, яку вмонтують безпосередньо у каркас енергосистеми. Захист складатиметься з трьох основних шарів: архітектурного, військового, а також стійкості на рівні самої системи.
Пріоритетом Шмигаль назвав створення єдиного енергетичного простору з Європою. Це передбачає розширення потужності транскордонної інтеграції з ENTSO-E до 4,5 ГВт, розвиток пропускних спроможностей у газовій сфері, використання українських підземних газосховищ, нарощування власного газовидобутку та експорт чистої енергії до Центральної Європи.
Як писав "Ми-Україна" раніше, уряд Фінляндії виділить додаткові 40 мільйонів євро для ініціативи PURL, через яку країни НАТО закуповують американське озброєння для потреб Сил оборони України.