Україна повернула чотирьох моряків із судна, яке затримав Іран в Ормузькій протоці – МЗС

Україна повернула чотирьох моряків із судна, яке затримав Іран в Ормузькій протоці – МЗС
Фото: https://www.facebook.com/photo?fbid=24226688000301127&set=pcb.24226692303634030&locale=ru_RU

Україна повернула моряків із одного з суден, які затримав КВІР в Ормузькій протоці у квітні 2026 року. На борту Epimonidas перебували четверо громадян України.

Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий у коментарі журналістам.

За його словами, українські дипломати встановили особи українських моряків та підтримували контакт з їхніми родинами, грецькою компанією-судновласником та причетними сторонами.

"Відтоді тривала активна і наполеглива робота української сторони з усіма причетними інституціями та сторонами. Наразі ми раді повідомити, що ці зусилля завершилися позитивним результатом. Четверо наших громадян уже залишили територію Ірану. Зараз вони у безпеці зі своїми родинами. Стан їхнього здоров’я задовільний", – додав він.

Тихий висловив подяку дипломатам країн-партнерів, представникам компанії-судновласника та всім, хто долучився до повернення українців додому.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Міністерство фінансів США офіційно дозволило видобуток, постачання та продаж іранської нафти строком на 60 днів – до 21 серпня включно.

Головне