Україна повернула моряків із одного з суден, які затримав КВІР в Ормузькій протоці у квітні 2026 року. На борту Epimonidas перебували четверо громадян України.
Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий у коментарі журналістам.
За його словами, українські дипломати встановили особи українських моряків та підтримували контакт з їхніми родинами, грецькою компанією-судновласником та причетними сторонами.
"Відтоді тривала активна і наполеглива робота української сторони з усіма причетними інституціями та сторонами. Наразі ми раді повідомити, що ці зусилля завершилися позитивним результатом. Четверо наших громадян уже залишили територію Ірану. Зараз вони у безпеці зі своїми родинами. Стан їхнього здоров’я задовільний", – додав він.
Тихий висловив подяку дипломатам країн-партнерів, представникам компанії-судновласника та всім, хто долучився до повернення українців додому.
Як писав "Ми-Україна" раніше, Міністерство фінансів США офіційно дозволило видобуток, постачання та продаж іранської нафти строком на 60 днів – до 21 серпня включно.