Угорщина заблокувала заяву країн ЄС щодо видачі ордеру на арешт Путіна

Угорщина заблокувала заяву країн ЄС щодо видачі ордеру на арешт Путіна

Угорщина заблокувала спільну заяву країн-членів Європейського Союзу щодо видачі Міжнародним кримінальним судом у Гаазі ордеру на арешт російського президента Володимира Путіна.

Про це повідомила агенція Bloomberg з посиланням на поінформованих співрозмовників. Як зазначається, через вето Будапешта заяву від свого імені опублікував головний дипломат Євросоюзу Жозеп Боррель. У ній рішення Міжнародного кримінального суду він "узяв до відома".

"ЄС розглядає рішення МКС як початок процесу підзвітності та притягнення російських лідерів до відповідальності за злочини і звірства, які вони замовляють, дозволяють або вчиняють в Україні", – йдеться в заяві Борреля.

У понеділок міністри юстиції ЄС також оприлюднили власну заяву на підтримку рішення Міжнародного кримінального суду. Угорщина вчергове не підписала її.

Ордер на арешт президента рф має фігурувати у висновках засідання Європейської Ради, яке відбудеться 23-24 березня. У проєкті висновків, які цитує інформаційна агенція, використовується подібне до заяви Борреля формулювання.

Крім того, за словами джерел Bloomberg, лідери деяких держав можуть наполягати на більш жорстких формулюваннях щодо рішення Міжнародного кримінального суду.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, прокурор МКС Карім Хан заявив, що виданий у суді Гааги ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна – довічний. Його можуть відкликати лише за однієї умови. Хан наголосив, люди повинні розуміти, що є закон і з владою приходить відповідальність. Прокурор уточнив, що ордер на арешт можуть відкликати, якщо Путін постане перед судом і судді закриють справу.

Головне