У Вірменії заявили про готовність визнати Карабах частиною Азербайджану

У Вірменії заявили про готовність визнати Карабах частиною Азербайджану

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив про готовність країни визнати Карабах частиною Азербайджану. Умовою такого кроку є забезпечення безпеки вірменського населення, пише The Moscow Times.

"86 600 квадратних км території Азербайджану включають Карабах. Якщо ми правильно розуміємо один одного, то Вірменія визнає територіальну цілісність Азербайджану в названих межах, а Баку - територіальну цілісність Вірменії в 29 800 кв. км", - заявив очільник вірменського уряду.

При цьому він заявив, що питання прав та безпеки вірмен Карабаху необхідно обговорювати у форматі переговорів Баку - Степанакерт. 

Також Пашинян наголосив, що Єреван і Баку збираються і далі вести інтенсивні переговори щодо угоди про мир.

"Сподіваємося по можливості швидко досягти згоди навколо тексту мирної угоди і підписати його", - заявив прем'єр Вірменії.

Крім того він припустив, що Вірменія може вийти з ОДКБ.

"Якщо Вірменія де-юре ухвалить рішення про вихід з ОДКБ, то це станеться після того, як Вірменія зафіксує, що ОДКБ пішла з Вірменії. Такий порядок існує, якщо ОДКБ стане недіючою організацією. Тоді ми повинні будемо самі вирішувати свої питання безпеки", - пояснив Нікол Пашинян.

Як повідомляли "Ми-Україна", Азербайджан перекрив Лачинський коридор, який з’єднує Вірменію та Нагірний Карабах. Зокрема, азербайджанські прикордонники заблокували міст Хакарі поблизу вірменського кордону. В Азербайджані запевнили, що всі заходи були проведені у “взаємодії з російськими миротворчими силами”.

Головне