У Пентагоні повідомили, на якому місці по пріоритету для ЗСУ перебувають винищувачі

У Пентагоні повідомили, на якому місці по пріоритету для ЗСУ перебувають винищувачі

Сучасні винищувачі Заходу наразі перебувають на восьмому місці у списку військової техніки, яка необхідна Збройним силам України.

Про це заявила помічниця голови Пентагону Селеста Валландер, передає кореспондент "Голосу Америки" Джефф Селдін на сторінці в Twitter.

"У списку (військових потреб України - ред.) сучасні західні літаки займають приблизно восьме місце", - заявила помічниця очільник Міноборони під час слухань у комітеті Палати представників США зі збройних сил.

За словами американської посадовиці, вищими пріоритетами наразі є системи протиповітряної оборони. Також мова йде про артилерію та бронетехніки.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, голова Міністерства оборони Сполучених Штатів Америки Ллойд Остін заявив, що пріоритетною військовою допомогою для України наразі є системи протиповітряної оборони. Вони допоможуть убезпечитися від російських масованих ракетних атак. Так він відповів на питання щодо поставок Україні західних винищувачів.

Глава Пентагону також заявив, що протягом наступних місяців США продовжать говорити на тему ППО. Він додав, що наразі українці мають змогу захищати свою критичну інфраструктуру, громадян та війська під час їх переміщень.

Крім того, Словаччина вже передала Україні всі 13 обіцяних винищувачів МІГ-29.  Після чотирьох одиниць, переданих у березні, решту дев'ять одиниць успішно переправили ЗСУ у квітні. Водночас міністр оборони Словацької Республіки Ярослав Надь нагадав, що літаки МіГ-29 є суттєвою опорою для України в її захисті від російської військової агресії та у захисті людських життів. 

Головне