У НАТО відреагували на підрив окупантами Каховської ГЕС

У НАТО відреагували на підрив окупантами Каховської ГЕС

Руйнування Каховської дамби ставить під загрозу життя тисяч мирних жителів. Про це повідомив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг

"Це обурливий акт, який ще раз демонструє жорстокість війни", - зазначив Столтенберг.

Помічниця генерального секретаря НАТО з публічної політики Байба Браже додала, що підрив Каховської ГЕС суперечить міжнародному праву та міжнародному гуманітарному праву.

"І абсолютно чітко та ясно: це через Росію відбувається війна. Це війна Росії проти України, яка спричинила цю катастрофу і призвела до цієї жахливої події, до нападу на цивільний інфраструктурний об’єкт", - наголосила вона.

Браже вказала, що російські загарбники контролювали дамбу протягом року, саме російська федерація вина в тому, що сталось.

"Генеральний секретар НАТО визначив дуже чітко і ми цією позиції дотримуємося: якби не було російської війни, Каховська дамба лишилася би цілою. Тому тут усе абсолютно ясно", - підсумувала помічниця генерального секретаря НАТО.

Нагадаємо, що в Україні найближчим часом може виникнути дефіцит електроенергії через підрив росіянами дамби на Каховській ГЕС.

Як писав “Ми-Україна” раніше, в тимчасово окупованому Криму через підрив дамби Каховської ГЕС вже виникли проблеми з водою, однак зовсім скоро вона може зникнути повністю. 

Головне