У Китаю з’явиться новий друг: Гондурас готується до розриву відносин з Тайванем 

У Китаю з’явиться новий друг: Гондурас готується до розриву відносин з Тайванем 

Тайвань найближчим часом втратить одного зі своїх союзників - Гондурас обрав сторону Китаю. Президентка країни Сіомара Кастро оголосила про своє рішення налагодити тісні дипвідносини з КНР, що означатиме про розрив відносин з острівною державою.

Як пише AP, в результаті зміни політичного курсу перелік держав світу, які визнають суверенітет Тайваню, скоротиться до 12.

Кастро повідомила, що вже доручила міністру закордонних справ Гондурасу Едуардо Рейне розпочати переговори з Китаєм і що її намір полягає в тому, щоб "вільно розширювати кордони спільно з країнами світу".

https://twitter.com/XiomaraCastroZ/status/1635780945096704000

Ще під час участі у передвиборчій гонці Кастро заявляла про наміри "дружити" з Китаєм. Однак, коли її було обрано у 2021 році, її уряд від цього відмовився. На початку минулого року очільник МЗС Гондурасу заявляв, що його країна продовжить зміцнювати зв'язки з Тайванем .

Гондурас обрав сторону Китаю: як відреагував Тайбей

Тайвань "висловила серйозне занепокоєння уряду Гондурасу"

"Наша країна багато разів давала зрозуміти Гондурасу, що Тайвань є щирим та надійним партнером для співпраці з нашими союзниками. Гондурасу пропонується ретельно все обміркувати і не потрапити в пастку Китаю і не приймати неправильних рішень, які завдають шкоди багаторічній дружбі між Тайванем та Гондурасом", - вказано у повідомленні МЗС країни.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Міноборони та Міністерство закордонних справ Ізраїлю схвалили експортні ліцензії на продаж Україні систем радіоелектронної боротьби із безпілотниками. Системи захисту від дронів отримали право реалізовувати дві компанії Elbit і Rafael.

Головне