У Грузії відреагували на заяву українського дипломата щодо відмови Тбілісі повернути Україні "Буки"

У Грузії відреагували на заяву українського дипломата щодо відмови Тбілісі повернути Україні

У правлячій партії Грузії прокоментували заяву тимчасового повіреного у справах України в Грузії Андрія Касьянова, який повідомив про відмову грузинської влади повернути зенітно-ракетні комплекси "Бук", які Київ передав Тбілісі під час російсько-грузинської війни 2008 року.

Зокрема, на цю тему висловився член парламентської більшості Гіві Міканадзе, пише грузинське видання "SOVA". За його словами, "Буки" не були передані безоплатно.

"Я не знаю, що Україна передала нам після війни 2008 року, наскільки мені відомо, якщо щось передавалося, то купувалося. Отже, якщо купувалося, то це власність Грузії та грузинська зброя", - зазначив він і підкреслив, що такі вислови українського дипломата можуть бути "черговою спробою якимось чином залучити Грузію до цієї війни".

Крім того, член правлячої партії Гія Вольський назвав Андрія Касьянова "неадекватним" і додав, що за все озброєння, яке має в своєму розпорядженні Грузія, були сплачені кошти.

"По-перше, заява Касьянова неадекватна щодо ситуації 2008 року. За військову техніку сплачено мільярди, і взагалі те, що він називає допомогою Грузії, було отримано в обмін на певні суми. ... Щодо неадекватності висловлювання, не дивно, що це характеризує деяких чиновників, але я думаю, що сам Касьянов неадекватний у своїх діях і як людину його слід оцінювати саме так", - пояснив Вольський.

Він додав, що з боку України був запит не лише на передачу зброї, а й на організоване відправлення добровольців, і навіть були надіслані літаки, чартерні рейси з України, але Грузія на це не погоджувалася, оскільки "це було б рівнозначно вступу у війну".

Головне