Туреччину охопили лісові пожежі: вогонь підбирається впритул до готелів (ВІДЕО)

Туреччину охопили лісові пожежі: вогонь підбирається впритул до готелів (ВІДЕО)

Лісові пожежі в Туреччині, які вирують ось вже декілька днів, завдяки сильному вітру підходять все ближче до готелів, в яких відпочивають туристи. За даними Гендепартаменту лісового господарства країни, полум'я поширилося в трьох провінціях - Анталії, Манісі та Кахраманмараші.

Як пишуть місцеві ЗМІ, у Кемері - туристичному "серці" Анталії - пожежа спалахнула 24 липня близько 21.00 у лісі. Через сильний вітер полум'я миттєво поширилося. На місце події одразу було направлено 15 цистерн з водою, шість машин швидкого реагування, а також багато команд вогнеборців.

Рятувальники профілактично евакуювали навколишні населені пункти, яким могло загрожувати полум’я. Зокрема було вирішено повністю евакуювати Кемерську державну лікарню.

Здолати вогонь окрім вітру заважає також екстремальна спека. У Туреччині наразі температура повітря подекуди перевищує 45 градусів.

Нагадаємо, на острові Родос у Греції через рекордну спеку по всій Європі вирують лісові пожежі. Близько 30 000 людей евакуювалися з будинків і готелів. До гасіння вогню залучено п’ять гелікоптерів та 173 пожежні машини. У районі Кіотарі три готелі пошкоджені вогнем. Також постраждали райони Лаерми, Лардос і Аскліпіо.

Нещодавно переобраний прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс заявив, що його постійно інформують про пожежі, які він також пов’язує зі зміною клімату. Він закликав громадян дотримуватися правил цивільного захисту.

Як писав "Ми-Україна" раніше, минулого тижня синоптики заявили, що на Європу суне ще одна хвиля тепла – вже четверта поспіль. Як очікується, до регіону вона дійде наступного тижня і принесе з собою температуру до + 48°C.

Головне