Ті, кого вважали загиблими, живі: Лубінець розповів деталі переговорів з омбудсменом рф

Ті, кого вважали загиблими, живі: Лубінець розповів деталі переговорів з омбудсменом рф

У четвер, 12 січня, уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець провів третій раунд переговорів з уповноваженою з прав людини рф Тетяною Москальковою. Про це він повідомив у своєму Telegram.

"Обговорили широке коло питань, пов‘язаних, в першу чергу, з захистом цивільних осіб", - зазначив Лубінець та закликав всіх небайдужих слідкувати за подробицями, адже скоро будуть хороші новини.

Крім того, за результатами двох перших зустрічей з Москальковою Лубінець повідомив, що українській стороні вдалося з'ясувати, що 23 українця, які вважалися загиблими, виявилися живими - це підтвердила російська сторона.

Також на переговорах сторони обговорили питання цивільних, зокрема, тих, хто з 2014-го року знаходиться в російському полоні.

"В нас є список людей, які з 2014-го в полоні, є список "бранців Кремля" — 158 громадян України, більша частина з яких це представники кримськотатарського народу. Напевно вперше російська сторона погодилася прийняти списки і, пропрацювавши їх, надати інформацію про те, де ці люди перебувають, в якому вони стані. Також обговорили різні варіанти їх повернення", - повідомив Лубінець.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, Україна та Росія провели черговий обмін полоненими – додому повернулися ще 50 українських захисників.

Головне