Сирота про рівень води у водосховищі Каховської ГЕС: Вже дійшла до критичної зони

Сирота про рівень води у водосховищі Каховської ГЕС: Вже дійшла до критичної зони

Рівень води у водосховищі Каховської ГЕС вже сягнув критичної зони. Про це заявив генеральний директор ПрАТ “Укргідроенерго” Ігор Сирота в ефірі національного телемарафону “Єдині новини” на каналі “Ми-Україна”.

Він наголосив, що так звана критична зона це менше 11 метрів. 

"Мертва зона - це коли нижче 12,70 метрів, коли вже міста не можуть робити водозабір. Ми вже нижче мертвої зони, ми вже попадаємо в критичну зону. Критична зона - це менше, ніж 11 метрів. Це вже 100% не може закачати води з нижньої водойми Запорізька АЕС", - заявив Сирота.

При цьому він пояснив, що кожен метр втраченої води доведеться довго поповнювати.

Разом з тим гендиректор Укргідроенерго наголосив, що стабілізувати ситуацію на Каховській ГЕС можна буде лише після деокупації.

"Як тільки відбудеться деокупація, нам потрібно перекрити перемичку з верхньої сторони і очікувати на паводок. Якщо буде хороший паводок, то на наступний рік ми можемо мати 14-ту відмітку верхньої водойми на квітень-травень наступного року. Це дасть можливість працювати всім водозаборам по всіх містах. Для цього у нас вже є різні напрацювання", - заявив гендиректор "Укргідроенерго".

Як повідомляли Ми-Україна, раніше Ігор Сирота заявив, що наразі рівень води у Каховському водосховищі впав до 9,98 метра.

Головне