Сирота: Після підриву Каховської ГЕС Україна щодня змушена балансувати енергосистему

Сирота: Після підриву Каховської ГЕС Україна щодня змушена балансувати енергосистему

Через підрив росією Каховської ГЕС фахівці щодня працюють над тим, щоб не лише збалансувати енергосистему України, але і подавати людям воду. Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" на каналі "Ми-Україна" розповів генеральний директор ПрАТ "Укргідроенерго" Ігор Сирота.

"Сьогодні є катастрофа. І ми знаходимо золотий баланс, щоб і воду залишити, і електроенергію подати. Тобто ми будемо дивитися кожен день, ми графіки переробляємо, бо ми дивимося, балансуємо. І знаходимо саме цей баланс, який потрібен для енергосистеми і який потрібен для нашої екології в подальшому, після того, як зупиниться процес спрацювання Каховського водосховища", - зазначив Сирота.

Разом з тим він додав, що наразі рівень води у Каховському водосховищі впав до 9,98 метра.

"У цілому на 18:00 уже рівень 9,98 м. Тобто ми спостерігаємо стабільне пониження рівня верхньої водойми на 6 сантиметрів протягом години, що складає 1 - 1,2 м кожної доби. Будемо надіятися, що все-таки нижня частина водозливної греблі вціліла при підриві і, що ми можемо дійти до відмітки 7 метрів. І якщо хоч на цьому зупиниться, то це буде для нас хоч чимось краще. Тому що якщо буде падати до нуля, то це буде 3 метри, і звичайно і для екології і, скажімо, наслідки будуть набагато більш катастрофічними у верхньому водосховищі Каховської станції", - наголосив Сирота.

Як повідомляли "Ми-Україна", евакуація на затопленій Херсонщині триває вже п’яту добу. Однак попри вмовляння рятувальників та застороги про небезпеку частина жителів відмовляється покидати свої домівки. 

Головне